Test otcovství  Příbuzenský test  Genetické analýzy  Vědecké služby  Zvířecí analýza Stopový test   
Rychlá jistota Průběh Kvalita Otázky & odpovědi  Metody  Ceny Objednávka/VOP  Popis analýzy

Test otcovství : Nejčastější dotazy

Jak vysoká je přesnost analýzy otcovství?

 

 

 

 

 

Je přesnost výsledku ovlivněna druhem vzorku (ústní sliznice, vlasy, kartáček na zuby, atd.)?

 

 

 

 

 

 

 

 
Jaká je bezpečnost dodaných dat?

 

 

 

 

 

 

 

Jak dlouho trvá dokončení testu?

 

 

 

 

 

 

 

 

Musí být testována také matka dítěte?

 

 

 

V jakém věku dítěte může být provedena analýza otcovství?

 

 

 

 

 

Kolik stojí test otcovství?

 

 
Jaké vzorky jsou pro analýzu potřebné?

 

 

 

 

 

 

 

 
Může být výsledkem testu otcovství určení genetických chorob?

 

 

 

Mohou být objasněny také další otázky příbuzenských vztahů, např. mezi sourozenci?

 

 

Pro každý test se pravděpodobnost kalkuluje individuálně, protože je závislá na DNA zkoumaných osob. Skutečnou pravděpodobnost otcovství se dovíte z výsledků vašeho testu.

Obecně platí, že skutečná pravděpodobnost je vyšší než 99,99 % v případě otcovství, nebo 100 % v případě, že je otcovství vyloučeno.

 

Povaha vzorku je v tomto případě zanedbatelná, pravděpodobnost otcovství je založena pouze na genetické informaci uložené v DNA. U některých vzorků je pouze vyšší riziko (např. zubní kartáček, cigareta), že vzorky jsou znečištěny cizí DNA nebo že množství DNA je příliš malé. Pokud by takový případ nastal, požádáme vás o zaslání nových vzorků. Chybného výsledku tedy nemůžeme dosáhnout. Nemůžeme ale zkontrolovat, od koho vzorky ve skutečnosti přišly. Poštovní známka například může být testovanou osobou nalepena, ale také osobou úplně jinou (např. poštovním úředníkem).

 

Vaše data jsou přísně důvěrná a dle toho je s nimi nakládáno. Vaše data nebudou poskytnuta třetím osobám a bude jich použito pouze k účelům, které jste si objednali v testu. Váš test bude proveden v naší laboratoři DelphiTest. Veškeré výsledky analýz jsou uloženy pouze na lokálních počítačích v zabezpečené k tomu určené místnosti. Vaše data budou na vaši žádost zničena ihned po vyhotovení testů, a to v souladu se zákonnými požadavky.

 

Po obdržení vašich vzorků, podepsané smlouvy a poplatků za analýzu započneme s vyhodnocováním vašeho testu. Analýza včetně znaleckých posudků trvá obvykle asi 10 dní. Jakmile je dokončena, budete okamžitě informováni prostřednictvím e-mailu, telefonicky, faxem nebo poštou.

Můžeme zaručit dodání do 15 pracovních dnů (bez doby odeslání). Expresní objednávky budou dodány včas, ale opět, pouze po obdržení vzorků, smlouvy a zaplacených poplatků za analýzu.

 

Testování matky dítěte tisíckrát zvyšuje spolehlivost vašeho testu, v každém případě ale není nutné. Bezpečnost zkoušek je vysoká i bez matky. Proto zařazení matky do testu podporuje výsledek, ale ne nutně.

 

Analýza může být provedena ihned po narození, protože není nutné odebírat žádné invazivní vzorky (vzorky krve, atd.), ale pouze nezbytný stěr z ústní sliznice. Odběr vzorků probíhá bezbolestně a bez ovlivnění blaha dítěte. Také je snadná analýza již v průběhu těhotenství, pokud bude provedena u nás, ale to až po důkladné konzultaci a po konzultaci s gynekologem.

 

Veškeré ceny naleznete v našem aktuálním ceníku.

 

Výtěr z úst nebo zvláštní vzorky, např. kapesníčky, dudlíky, cigarety, žvýkačky, krev, zubní kartáček atd. mohou být předloženy k úspěšné analýze. DNA bude isolována na základě moderních speciálních testů. U těchto vzorků někdy vzniká nebezpečí, že množství DNA není dostatečná, nebo vzorek obsahuje DNA více lidí. Proto je vhodnější předložit ke každé osobě několik vzorků k analýze. Analýza zvláštních vzorků je spojená s příplatkem, cena se zvyšuje pouze za osobu, nikoli na množství vzorků. Tak můžete předložit několik vzorků bez dodatečných nákladů na osobu.

 

Identifikační znaky DNA, které jsou potřebné pro určení testu otcovství, se netýkají genetických nemocí. Proto ani žádné profesionální prohlášení o testu otcovství nemůže vypovídat o genetických poruchách nebo onemocněních testované osoby.

 

Otázky vztahující se k mateřství, prarodičovské otázky, nebo také otázky jedno- či dvouvaječných dvojčat můžeme touto metodou také objasnit. Máte-li jakékoli další dotazy, neváhejte nás prosím kontaktovat.

KontaktImpressum